Aynı Sefa Bitkisinin Faydaları Farmasi Aynısefa Serisi

Güzel turuncu rengi ile ve mis kokusu ile bilinen aynısefa çiçeğinin yağından elde edilerek özenle hazırlanmış Farmasi aynısefa serisinde birbirinden işlevsel ürünleri bulabilirsiniz .Farmasi aynısefa serisinin içerisinde;

Dr Cevdet Tuna Aynısefa özlü yüz yıkama jeli

Dr Cevdet Tuna Aynısefa özlü  yüz toniği

Dr Cevdet Tuna Aynısefa özlü sabun

Dr Cevdet Tuna Aynısefa özlü Krem

Dr Cevdet Tuna Aynısefa özlü Nemlendirici losyon ya ve daha birçok Farmasi aynısefa ürünü bulabilirsiniz.
Şimdi isterseniz aynısefa çiçeğinin faydalarına göz atalım;

Aynısefa çiçeğinin diğer isimleri bahçe nergisi, gece sefası, Mira polis tir. Geleneksel kullanımı ise eski çağlara dayanmaktadır. Eski çağlardan beri bilinen ve kullanılan bir Akdeniz bitkisi olan aynısefa yağı özellikle cilt bakımında çok sık kullanılır. Aynı zamanda ilaç endüstrisinde de kullanılan aynısefa çiçeği özünden birbirinden faydalı ilaçlar yapılmaktadır. Bitkinin tıbbi özellikleri 17. yüzyılda ortaya çıkmıştır ve 20 yüzyılda bir çiçekçi tarafından işlenerek böcek sokmalarına karşı kullanılmıştır. Ayrıca aynısefa çiçeklerinden hazırlanan özel losyon herhangi bir yaralanma veya burkulma problemlerinde de kullanılmıştır.
Bilinen ilk cilt bakım yöntemlerinden biri olan aynısefa yağının kullanımı çok eskiye dayanmaktadır. Siğilleri yok ettiğini keşfeden yerliler aynısefa yanı ciltlerinde kullanmaya başlamışlardır. 9. yüzyılda ise bu mucizevi bitki yanıklar yaralar için kullanılmış ve antiseptik bir tedaviye yardımcı olmuştur.

Ciltte kullanıldığında cildi yenileyen, kanamaları hızla durduran ve yaraların daha çabuk iyileşmesine yardımcı olan aynısefa yağını kadınlar güzellik iksiri olarak nitelendirmiştir. Aynı zamanda aynısefa yağı meme ucu çatlakları, varis yaralarının kullanımında da çok etkilidir. Aynısefa yağı aynı zamanda cildi nemlendirmek neme doyurmak için de kullanılır. Papatyagiller grubundan olan bu mucizevi çiçeği en doğal yöntemle işleyip bizlere sunan ise Farmasi Farmasi aynısefa serisinin içerisindeki tüm cilt bakım ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Farmasi ürünleri Farmasikatalogu.com sayfası üzerinden satın alabilirsiniz.

Farmasi kataloğumuzu inceleyip fıyat bilgisi almak için tıklayın 
Tüm ürünlerimizi kapsamlı incelemek incelemek için tıklayın.
Farmasi ürünlerinizi güvenilir bir şekilde sipariş vermek istiyorsanız bize ulaşın.