Likit Kapatıcı Uygulama Tüyoları

 Kapatıcı olmadan profesyonel bir makyaj düşünülemez. Makyaj artistlerinin en önemsediği adımladan biri kapatıcı uygulama adımıdır.. Gerek göz altındaki morluklar, gerek göz kapağındaki damarlar gerekse cildimizde görünen minik damarlar, kızarıklıklar ve sivilce lekeleri için kapatıcı kullanabilirisz. Tüm bu saydığımız lekelerin hepsini kapatmak için kapatıcı kullanmak şart. Peki ama likit kapatıcıları nasıl kullanabiliriz?

Likit kapatıcı kullanım önerileri yazımızda keyifli okumalar;

Likit kapatıcı kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta özellikle sivilce ve akne lekelerini kapatıyorsanız kapatıcınızı direk sivilcenin üzerine uygulamamız olacaktır. Bu sivilcenizdeki mikrobu, ve bakteriyi tekrar likit kapatıcının içerisinde taşımanıza ve bir sonraki kullanımda cildinize tekrar yaymanıza neden olacak çok yanlış bir uygulamadır! Eğer aktif bir sivilce ve akne izini katıyorsanız parmağınız yardımı ile likit kapatıcıyı parmağınıza alıp direk sivilcenin üstüne uygulayabilirsiniz.

Likit kapatıcıların genelde sabitlenmeye ihtiyacı vardır. Pudra ile sabitlemeniz gerekebilir. Göz altına ve yüzdeki çizgilere dolmaması istiyorsanız kapatıcıyı parmaklarınız yardımı ile göz altına ve diğer bölgelere uygulayın. Bu uygulama yöntemi parmaklarınızın ısısı yardımı ile kapatıcının daha iyi yayılmasını sağlayacaktır. Ardından hemen pudralayarak göz altlarınızı sabitleyin. Böylece göz altındaki küçük kırışıklıklara kapatıcınız dolmamış olacak.

Farmasi full coverage likit kapatıcı göz altı çizgilerine dolmadığı gibi aynı zamanda yüksek kapatıcılığa sahip performansı ile cildinizde bulunan akne ve sivilce izlerinin kapatılmasına da yardımcı olur. Cilde enerji vermek, pürüzsüz ve parlak bir görünüm için kullanabilirsiniz.

Hafif ve uzun süre kalıcı etkisi vardır. Farmasi full coverage liquid kapatıcıyı göz altı kapatıcısı, bölgesel kapatıcı olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda göz kapağında bulunan damarlı, kızarık görünümü yok etmek için de kullanabilirsiniz.
Farmasi Full Coverage likit kapatıcıyı ve diğer Farmasi ürünlerini sayfamızdan online ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Farmasi kataloğumuzu inceleyip fıyat bilgisi almak için tıklayın 
Tüm ürünlerimizi kapsamlı incelemek incelemek için tıklayın.
Farmasi ürünlerinizi güvenilir bir şekilde sipariş vermek istiyorsanız bize ulaşın.