Terracota Pudra Nedir? Farmasi Terracota Pudra Çeşitleri

Günümüzde birbirinden farklı formda makyaj malzemeleri bulunuyor. Öyle ki bir fondötenin, pudranın bile birbirinden farklı çeşitleri var. Günümüz trendlerinde en gözde pudra çeşitlerinden biri de terracota pudralar!

Peki terracota pudra nedir? Ne amaçla kullanılır? Nasıl üretilir? Farkı nedir?

Terracota pudra yani diğer bir ismi ile fırınlanmış pudralar ‘pişirilmiş’ pudra ürünlere verilen isimdir.

Fırınlanmış pudralar biraz daha fazla pigmentasyona sahip, bastırılmış, sıkıştırılmış ve özellikle daha ince yapıdaki doğal duran pudralara verilen isimdir.

Terracota pudraların en güzel özelliği cilt ile bütünleşmesi ve özellikle sedefli tonların rengini daha fazla belli etmesidir. Bu pudralar fırınlandığı için daha toz formda olup daha sıkıştırılmış şekilde satışa sunulurlar. Bu da terracota pudraların daha uzun süre dayanması, daha fazla kullanılabilir olması anlamına geliyor.

Farmasi Kozmetikte de birbirinden farklı terracota pudra çeşitlerine rastlayabilirsiniz!
Terracota pudra ile profesyonel makyaj yapmak istiyorsanız Farmasi’nin ışıltılı ve bronz görünüm veren sedefli tonlardaki terracota pudralarını deneyebilirsiniz!

Özellikle bronz makyaj yaptığınızda veya yüzünüze bir renk atmak istediğinizde Farmasi markasında bulunan terracota pudraları tercih ederek muhteşem bir görünüm yakalayabilirsiniz. İsterseniz tek başına ışıltılı bir allık gibi, isterseniz tıpkı bir bronzer gibi yüzünüze renk katmak için uygulayabilirsiniz.

Farmasi terracota pudraların birbirinden farklı seçenekleri bulunuyor. Örneğin terracota pudraların ışıltılı seçenekleri olduğu gibi terracota porselen pudra seçenekleri de vardır. Eğer cildinizi mat ve porselen gibi göstermek istiyorsanız iki farklı ton seçeneğiyle Farmasi terracotta porselen pudrayı da tercih edebilirsiniz. Böylece hem ten makyajınızı sabitlemiş olacaksınız hem de gözenek görünümünü minimuma indirmiş olacaksınız.  Minerallerle zenginleştirilmiş özel formülüyle Farmasi terracota pudra seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Farmasi ürünlerini sayfamızdan online ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Farmasi kataloğumuzu inceleyip fıyat bilgisi almak için tıklayın 
Tüm ürünlerimizi kapsamlı incelemek incelemek için tıklayın.
Farmasi ürünlerinizi güvenilir bir şekilde sipariş vermek istiyorsanız bize ulaşın.